Poštovani,
    moj otac ima dijagnozu ARTRITIS PSORIATICA. Interesuje me da li je to izlečivo oboljenje, a ako nije u potpunosti izlečivo da li se može bar u nekoj većoj meri neutralisati i na koji način?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 02. 2009.
    • Poštovani, Psorijazni artritis podrazumeva promene na zglobovima kod osoba koje boluju od psorijaze. Ne može se potpuno izlečiti, ali naravno da se promene mogu zaustaviti i stanje poboljšati. Potrebno je da se javi i reumatologu, a i dermatologu radi kompletnog sagledavanja bolesti i pravilne terapije.