Imam problema sa opadanjem kose. Možete li mi dati neki koristan savet. Pre nekoliko godina koristila sam po savetu kožnog lekara losion na bazi Pantenola i možda alkohola u kombinaciji sa Sinoderm gelom, ne sećam se tačno i to mi je tada prilično pomoglo. Da li Vi znate nešto o toj kombinaciji?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 02. 2009.
    • Poštovana, Postoje različiti magistralni preparati koji se prave u apotekama i svako od dermatologa ima svoja lična iskustva. Ja ih već dugo godina ne propisujem. Jedini preparat priznat u zvaničnoj medicini koji se koristi da bi se stimulisao rast kose je minoxidil 2% (za žene), a koji se apotekama može naći pod imenom Pilfud 2% .Takođe dodajte neki vitaminski kompleks za rast kose i koristite šampon protiv opadanja kose (Plantur, Anaphase, ...)