Poštovana,
    Majka mi ima 63 godine i već par godina ima problema sa stopalima,nokti joj urastaju i zadebljani su, uz to ima zadebljane pete joje pucaju,a i ljušti joj se koža sa stopala i prstiju i između prtiju, koža između prstiju je non stop beličasta kao mlada koža.
    Molim Vas za savet koju bi mast mogla da koristi da bi joj ta infekcija prošla. Napomenuo bih da je srcani bolesnik i da je u skoro imala šlog.
    Unapred zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 04. 02. 2009.
    • Poštovani, Ima puno dermatoza i infekcija koje se mogu javiti na tabanima, sve slično izgledaju.Na noktima verovatno ima gljivičnu infekciju, a nekada oni zadebljavaju i zbog poremećene periferne cirkulacije, tako da Vam ja ovim putem ne mogu dati precizan odgovor, za to je potreban pregled i detaljna anamneza, možda tu ima i više različitih stvari. Ukoliko je sada teško pokretna, pokušajte nekoliko dana sa kremom Triderm, 2x dnevno, ali se svakako što pre javite dermatologu radi kompletne opservacije.