Draga doktorka,
    imam strašne probleme sa alergijama na licu i očima, inače sam alergična na polen, a uzimajući u obzir da je sad zima-ne znam zašto i dalje imam iste simptome? Da li sobno cveće izaziva alergije i da li česta upotreba krema sa kortikosteroidima šteti koži lica?

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Poštovana, I sobno cveće može da izazove alergijske promene, mada ređe. Česta upotreba krema sa kortikosteroidima nije dobra, pogotovu kada se radi o licu. Alergija na polen se ne leči kortikosteroidnim kremama, već se propisuju antihistaminici koji se piju.