1. Pitanje broj: #19919

    Poštovani doktore,
    Mom dečku je dermatolog zbog opadanja kose na pečate prepisala mast koja se naziva Mikanol, koju je bilo neophodno nabaviti iz inostranstva. Nakon prvog nanošenja njemu se javila jaka alergijska reakcija koja se manifestovala pojavom crnih kolutova oko očiju (i gornji i donji kapak), povremenim osećajem napetosti u grudima i otečenosti lica. Doktorka koja mu je prepisala mast, dala mu je inekcije koje je trebalo da mu pomognu ali simptomi nestanu u toku noći, a potom ujutru ponovo nastanu.
    Zanima me da li ti simptomi po Vašem mišljenju ukazuju na poremećaj nekog organa.
    Unapred hvala na brzom odgovoru

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Poštovana, Taj preparat i ima ulogu da izazove kontaktni dermatit na mestu primene i da na taj način ubrza porast kose. Retko se javljaju generalizovane alegijske reakcije na njega, ali su moguće i prolaze, ali lek više nemojte aplikovati i simptomi će se povući.

Ostavite komentar