Kad imam ciklus pojave mi se akne u oblasti oko uha vilice i manjim deo lica, to su velike, nababreni, puni sa modrom krvlju, sa dva otvora, ja ih ne diram ali kad sami počnu da se gube onda ostaje ožiljak i to modar. Zabrinjava me jer to nikad do sada mi se nije dogodilo, prvi put je počelo sa samo jednom aknom, kod uha sa desne strane lica, pa onda sledeći put sa dva, pa sledeći put pojavile su se s druge strane lica, i da se proširuju, zabrinjava me jer veoma vodim pažnju o licu, kad se pojave  ne diram ih, ali kad se povlače ostavljaju tragove.
    Veoma sam zabrinuta, ne znam što se to dogadja mom licu, pomozite mi molim Vas. Imam 27 godini, iz Skoplja sam.
    Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Poštovana, Javite se dermatologu, potrebno je da dobijete adekvatnu terapiju i da se pokuša naći razlog nagloj pojavi promena koje opisujete. Takođe se javite i ginekologu, jer navodite da je pojava promena vezana za ciklus.