Mama već dugo godina boluje od tzv kontaktnog dermatitisa. Prema savetima mnogih dermatologa koristila je mnoge preparate i kreme ali nisu pomogli. Ta vrsta dermatitisa najpre se pojavila na nozi, a zatim se proširio i na ledja, vrat, potiljak... Dermatitis je u vidu pristica gnojnog sadržaja propraćeni crvenilom, ljuštenjem i svrabom, a krugovi se stalno povećavaju i izbijaju novi. Brine me što joj u poslednje vreme izbijaju i mladeži na ledjima sa potkožnim zadebljanjima proparaćeni dubokim bolom. Oseća takodje i teškoće sa zglobovima i nogama.
    Zanima me Vaše mišljenje.
    Unapred hvala, Nataša

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
    • Poštovana, Malo je previše promena za kontaktni dermatit, a pogotovu sa njim nemaju veze ni mladeži, a ni bolovi u zglobovima. Takođe, nije uobičajen ni gnojni sadržaj,sem ukoliko se promene sekundaro ne inficiraju. Predlažem vam da se javite negde gde je moguće uraditi biopsiju njenih promena i pathistološku dijagnozu,onda će i terapija biti odgovarajuća.