Imam problem oko crvenila lica, tačnije do crvenila dolazi kada je temperatura povišena u zatvorenoj prostoriji ali i napolju prilikom fizičke aktivnosti ili ukoliko imam neku tremu ili slično, znači prilikom povećanja temperature tela. Lice samo u predelu obraza dobija jako crvenu boju i osećam kako me peče. Dati problem mi se javio pre 6 godina kada sam počeo da radim najverovatnije od stresa. Uradio sam alergo test i utvrdjeno je da sam aleričan na kućnu grinu i polen korova i to 4. stepen i polen trava 3. stepen. 3 godine sam pio lekove protiv alergije i nisu dali rezultate, išao sam na akumpukturu i tu ništa, išao sam u Klinički centar Srbije kod alergologa i tu ništa nisam uradio. Obraćao sam se i kod dermatologa, koristio razne kreme i nije bilo poboljšanja. Takodje sam išao u Beograd u ordnaciju Bioeliksir radi čišćenja sinusa prirodnim preparatima ali ni to nije dalo rezultate. Pošto mi navedeno crvenilo stvara nervozu i osećam se neprijatno počela mi se javljati situacija da kada mi je neprijatno počnem iz čistog mira da crvenim i za dati problem sam bio kod psihijatra i koristim neke tablete protiv fobije.
    Molim Vas pomozite mi i recite kome da se obratim i ukoliko pretpostavljate o kojoj bolesti se radi da li je u pitanju samo alergija ili rozacea ili nešto drugo. Znam da se alergija ne može izlečiti ali ja bi samo da to crvenilo prestane.
    Puno hvala i veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
    • Poštovani, Mislim da nije ni alergja, a ni rozacea, ali ne mogu biti sigurna bez pregleda. Postoje ljudi koji imaju takve probleme, kada se na stres rašire krvni sudovi, ispune se krvlju i to se vidi kao crvenilo. Nekada su kod takvih ososba i krvni sudovi postavljeni površnije, ili su to osobe svetlog tena, pa je time problem još izraženiji. Pokušajte neko vreme sa terapijom koju ste dobili od psihijatra, a istovremeno se ponovo javite dermatologu, pogotovu ukoliko imate i vidljive kapilare.