Poštovana,
    Duže vreme me svrbi telo u predelu stomaka, ispod pazuha a najviše po nogama ispod kolena do stopala. Nikada se nisam lečio, na koži nema crvenila niti ikavih promena.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
    • Poštovani, svrab se može javiti iz različitih razloga. Može biti znak nekog unutrašnjeg oboljenja (uradite osnovne laboratorijske analize, hepatogram , transaminaze, kreatinin, ureju i glikemiju), kao i reakcija na nešto iz okoline (sapuni, gelovi za tuširanje, omekšivači,praškovi), a može biti i reakcija na neke lekove. Dobro razmislite da li pojavu svraba možete povezati sa nečim, i javite se dermatologu. Danas postoje specijalni preparati napravljeni za suzbijanje svraba.