Moj problem je koža, već nekoliko godina imam problema sa kako kažu lekari ekcemom, ali neki tvrde da je kontaktni dermatitis. Ja ne znam šta da radim, koristila sam razne kreme, ali su sve na bazi kortikosteroida, pa me strah. Sad me je doktorka skinula sa te terapije i dala kreme razne od aloje, pa već mesec dana mažem, ali još više mi se upalilo i samo pocrvenelo. Peče, svrbi i ne znam šta da radim.
    Da li mast Kuterid ima kortikosteroida?

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana, I Kuterid je kortikosterodna krema. Lokalni kortikosteroidi nisu tako strašni, pogotovu za predeo ruku, ali naravno moraju se koristiti pažljivo. Ono što bi vama trebalo uraditi je epikutano testiranje da bi se eventualno pronašao alergen, što nekada nije lako, ali je izbegavanje alergena jedina prava terapija.