Poštovana doktorka,
    imam problem vezan za moju ćerku koja ima 9 godina i dijagnoza je sindrom hladne urtikarije, u stvari ona u dodiru sa hladnim, dobija crvene otoke propraćene osipom. Doživela je anafilaktički šok nakon kupanja u hladnoj morskoj vodi.
    Molim Vas da mi objasnite da li takvih slučajeva ima kod nas u Srbiji i da li je moguće da ona sa tim može da živi u Srbiji.
    Puno Vam se zahvaljujem unapred

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana, Nije tako redak problem kako se možda vama čini, ima takvih pacijenata, i dece , a i odraslih. Nema neke specijalne terapije, ne znam sa čime ste pokušali . Ono što i sami znate je da je morate utopljavati i voditi računa da ne dolazi u kontakt sa hladnim napicima, vodom, vetrom.Tok je nepredvidiv, nekada se može i povući u toku života.