Poštovana,
    u 21.sam nedelji trudnoće i pre 10-ak dana su počeli strašno da me svrbe tabani i dlanovi, sa predelima između prstiju, a poslednjih par dana i nadlanice. Svrab se pojačava noću. Nakon češanja, pojavljuje mi se sitna ospa nešto poput alergije. Inače pre par godina mi se pojavila alergija na Avon kozmetičke preparate za sunčanje (i to samo kada sam izložena suncu). Ginekolog mi je prepisao Obytin krem (koji mi i nije mnogo pomogao) i ispiranje rastvorom borne kiseline. Plašila sam se da je šuga, ali nemam nikakve promene na koži i normalno održavam higijenu (a pogotovo i zbog trudnoće).
    Molim Vaše mišljenje.
    Hvala!

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana, I u trudnoći se mogu javiti alergije, čak postoje i posebne dermatoze koje se javljaju samo u trudnoći. Obytin je preparat protiv gljivica, tako da je logično što Vam nije pomogao.Savetujem Vam da se javite dermatologu, da se postavi dijagnoza , a ima preparata koji se mogu koristiti i u trudnoći, tako da nema potrebe da brinete.