Poštovana,
    imam problem svraba među preponama i lijevog pazuha i pored redovne higijene, obraćao sam se doktorima, ali nisu mi mogli ništa konkretno naći.
    Šta bih mogao da uradim ili kome da se obratim.

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovani, Ukoliko postoji samo svrab, bez promena po koži on može biti posledica različitih stvari, od sredstava koje koristite kod tuširanja, preko dezodoransa, pa do praška ili omekšivača za veš. Takođe se samo svrab može javiti i kao rezultat suve kože, nekih drugih bolesti itd, veoma je kompleksan problem. Ukoliko imate i neke promene na koži, a koje su praćene svrabom, onda se pak može raditi i o gljivičnoj ili nekoj drugoj vrsti infekcije, tako da se ipak ponovo javite dermatologu.