Kako da lečim ekcem na rukama koji se javlja povremeno, koji mi zadaje velike probleme?

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Poštovana, Bilo bi dobro pokušati da se otkrije alergen, jer je jedina prava terapija izbegavanje alergena. Kod žena su čest razlog različita sredstva za higijenu, tako da bi bilo dobro da u radu koristite rukavice. Kada se promene pojave možete koristiti neku kortikosteroidnu kremu nekoliko dana, i naravno kreme za negu ruku .Nadam se da Vam je dijagnozu ekcema postavio dermatolog.