Pre nekih mesec dana dobili smo kuče na poklon. Ono je imalo neke bele ljuspice po telu i mnogo ga je svrbelo. Nekoliko nedelja kasnije, uginulo je. Tada dolaze problemi. Prvo se suprug počeo češati, kasnije i si ja i beba koja ima 15 meseci. Odmah sam pomislila na šugu. Uradili smo test na scabies dva puta i bio je negativan kod svih. Lečeni smo nekim preparatom, nije bilo poboljšanja, kasnije nam prepisuju pregled dermatologa, koji ustanovljava naravno da nije ni alergija, ni skabies. Dobijamo gentamicin kremu, hidrociklin, seba med kremu....nema poboljšanja.
    O čemu se radi?

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Niste napisali da li i vi svi imate neke promene po koži, ili samo svrab. Za šugu je neophodno da imate i promene po koži, a negativan test ne mora ništa da znači. Od kučeta niste mogli da dobijete ništa, sem buva ili gljivičnog oboljenja, a pretpostavljam da bi ste to do sada rešili. Ponovo se javite dermatologu.