Imam 24 god i do sada nisam imala ni jedan zdr. problem. Više od 20 dana mi izlazi alergija u vidu lokalizovane koprivnjače na različitim delovima tela. Prvi simptom je svrab i onda ugledam promene na koži. Najčešće nastaju na delovima gde postoji blaga iritacija, npr kontakt sa rubovima odeće. Radila sam alergološke testove i jedino je pozitivna proba na grinje kućne prašine. Biohem. analiza krvi je odlična, a parazitološki test negativan. Nemam stresnih situacija koje bi me poremetile, pa zaista ne znam razlog izlaska alergije koja se pojavi i nestane nakon 45 min. Da li bi Vi mogli da mi pomognete? Hvala unapred..

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Moguće je da imate urtikariju na pritisak, pošto se promene javljaju na delovima tela koji su izloženi pritisku. Pošto je pozitivan test na grinje, može i to biti razlog. Preporučila bih Vam da neko vreme uzimate antihistaminike (Aerius, Claritine, Letizen S), moguće je da se sve to smiri.