Poštovana doktorka,
    imam problem sa flekama na licu. Bila sam kod kožnog lekara na VMA koja je ustanovila dijagnozu Melasma faciei. Terapija koju sam dobila je Differin gel noću i Dercom activ kremu za dan kao i krema sa SPF 30. Od maja, kada sam bila na pregledu koristila sam preporučenu terapiju, ali poboljšanja nema.
    Molim Vas za savet kako da te fleke uklonim ili bar posvetlim, jer su po celom licu. Ove kreme koje koristim jako isušuju kožu. Imam 47 god. i u menopauzi sam već druga godina i te fleke su i nastale u ovom periodu.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 12. 12. 2008.
    • Poštovana, Hiperpigmentacije su prilično otporne na terapiju i teško je nekada ordinirati terapiju. Dovoljno ste dugo koristili terapiju, te ukoliko nema pomaka, predlažem da je promenite. Ono što morate da koristite je antisolarna zaštita, da se hiperpigmenatcije ne bi pojačavale.Pokušajte sa kremama za depigmentaciju iz kolekcija Uriage, Neo strata ili Eucerin.