Poštovani,
    imam jedan problem i ne znam kako da nadjem rešenje. Išla sam i kod dermatologa, ali za sada nema rezultata lečenja. Naime, imam neko oboljenje noktiju, zahvaćena su 2 prsta na ruci i 2 na nozi. Problem je i estetski, ali me i povremeno boli. Nokti su zadebljali, sa nekakvim belim ljuspicama ispod koje se skupljaju i podižu mi nokat, koji zbog toga urasta u kožu, pa je još bolnije. Ja to stalno skidam i stružem tako da sebi olakšam i bol se smanji, ali se ponovo vrati posle par nedelja. Mazala sam sve antimikotike za koje sam čula, ali ništa ne pomaže. Koža oko nokta i na vrhovima jagodica ima nešto što liči na sitne plihove i kad ih probušim izadje nekakva tečnost, ali vrlo malo. Dermatolog mi je rekao da uradim nešto kao bris, uzeli su mali deo ispod nokta, ali rezultat je bio negativan. Doktorka mi je rekla da tu nema gljivica, ali da ipak mažem kanesten. Mažem već 6 meseci i ništa nije bolje, pa se Vama obraćam u nadi da će te mi pomoći da nadjem lek. Sklona sam da verujem da taj bris ili kako se već zove nije dobro uradjen, te da su u pitanju gljivice i da za to postoji lek. Napominjem da sam pored kanestena mazala i druge antimikotike koje sam našla u apotekama, tipa daktanol, kanesten...itd ako imate još neki , Vi mi preporučite da kupim.
    Unapred zahvalna,
    Danijela

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Poštovana, Ukoliko se dokaže da imate gljivično oboljenje noktiju, onda ga ne možete izlečiti samo lokalnom terapijom, jer ona ne prodire u nokatnu ploču i samim tim nema izlečenja. Potrebno je da pijete neki od sistemskih antimikotika, i to duži vremenski period, ali bi gljivičnu infekciju morali da dokažete. Ponovite mikološki pregled i kulturu, pa ako je pozitivna, onda će vam dermatolog propisati adekvatnu terapiju.