Poštovanje,
    imam seboroični dermatitis u predelu oko nosa i brade, jako sam crvena, blago mi se peruta koža u tom predelu, ali ne osećam svrab, skoro mi je dermatolog prepisao colpoderm koji sardži metronidazol 0,75% i užasno sam odreagovala, koža mi se isperutala, a ja sam jos crvenija, inače kada je hladno strašno se zacrvenim i kada npr. jako otvorim usta.
    Da li postoji način da se to crvenila bar smanji kad već ne može da se izleči. Ovih nekoliko dana koristim samo propolis mast i propolis kapi. Čula sam sa tinkture na bazi sumpora pogoduju lečenju dermatitisa, zanima me šta mislite o tome.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Poštovana, Seboroični dermatitis je stanje kože koje ima tendenciju ponavljanja i najbolje je kada se nađe preparat koji će lučenje lojnih žlezdi držati pod kontrolom.Pokušajte sa kremom Blue cap, koja u sebi sadrži cink pirition i koja prija velikom broju pacijenata sa takvim promenama. Sumporni preparati su se ranije dosta koristili, ja ih sada veoma retko propisujem, ali možete i to da probate.