Draga doktorka,
    Imam užasan problem sa mitiserima i proširenim porama. Koristila sam razne kreme, sapune, gelove , losione...i situacija nije bila ništa bolja. Išla sam i u Institut za kozmetologiju gde su mi radili dubinsko čišćenje lica i čini mi se da posle toga mitisera ima i više. Radila sam i ultrazvučno čišćenje lica špatulom, ni to nije dalo neke rezultate.
    Molim Vas, kažte mi da li postoji neki način da rešim problem, možda neki laser i sl?
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 12. 2008.
    • Poštovana, Proširene pore i mitiseri uglavnom postoje kada se radi o masnoj koži. Dobro je, ako su vam promene mirne, tj. ukoliko se mitiseri ne zatvaraju i ne formiraju se bubuljice. Pre svega je neophodno da Vam čišćenje kože bude obavezno dva puta dnevno, da ujutru upotrebljavate neku laganu hidrantnu kremu,a uveče kremu sa malim procentom voćnih kiselina, to bi trebalo da lučenje loja drži pod kontrolom. Laseri ne mogu da promene tip Vaše kože, pa nemojte bacati novac. Možete takođe jednom godišnje da uradite seriju tretmana sa voćnim kiselinama, to prija takvom tipu kože.