Poštovana,
    ceo život imam ekcem, tačnije dermatitis atopica. Uglavnom je lokalno, na prevojima i po vratu, ali sada se proširilo skoro na čitavo telo.
    Recite mi, molim Vas, pošto sam probala sve terapije, sve kreme, šta je pametno da radim.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 12. 2008.
    • Poštovana, Niste napisali koliko imate godina,što bi mi bio važan podatak. Ukoliko su se promene generalizovale potrebna Vam je i sistemska terapija, prvo antihistaminici (Klaritine, Aerius, Letizen...), a možda i neke srednje doze kortikosteroida, neko kraće vreme, ali naravno pod kontrolom dermatologa.Ne znam da li ste probali da za održavanje poboljšanja koristite Crem Elidel, koji daje izvanredne rezultate kod nekih pacijenata.Izbegavajte iritanse, što manje hemije (sapuni, gelovi, pene, praškovi), i obavezno koristite emolijentne kreme, najbolje sa ureom.