Molim Vas za savet. Živim u jednom malo selu pored Kanjiže. Naime letos sredinom avgusta meseca posle kupanja u bazenu primetila sam na nogama, tj. tabanima i okolo pete crvenilo, koje se kasnije pretvorilo u male kružiće otvrdle. Nakon mesec dana sam otišla privatno kod dermatologa, nije mi ustanovio diagnozu, već mi je jednostavnu prepisao lek eperson da mažem mesec dana i da se ponovo javim. U toku tog vremena meni su se pojavile flekice i na rukama, tada sam na svoju ruku pitala u apoteci šta da radim, preporučili su mi elcom kremu, no meni ni to nije pomoglo ništa, ponovo sam otišla u Subotičku bolnicu kod dermatologa, ista priča nema diagnoze, preporučuju elocom kremu i urea 10%, nakon mesec dana ponovo kod lekara, ista pesma, samo povećala je ureu 30%. Mnogo sam tužna u vezi toga. U mojoj familiji niko nije nikad imao alergiju. Da li je to psorioza pošto imam 68 godina.Ja do sada nisam imala nikakvih mitisera, niti bilo kakvih prišteva i sl. Prala sam noge u soli i jabukovom sirćetu, tako da su se malo povukle flekice, ali na rukama su uvek jedne prodju, druge dodju. Mazala sam žumancem od jaja, medom i maslinovim uljem ide samo malo na bolje, tj. kao da se sasusuje i smanjuje, ali još uvek je tu prisutno. Mnogo sam uznemirena zbog toga. Znam da nije prelazno, jer da jeste muž bih odavno dobio do mene. Održavam higijenu na visokom nivou. Sad sam počela da pijem sok od cvekle, jabuke i šargarepe, da pijem Omega 3, da bih se dopunila i unutrašnjom stranom. Da li dobro radim, kome da se obratim za pomoć.
    Unapred hvala ako ste u mogućnosti da mi pomognete i uputite gde da se obratim.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 02. 12. 2008.
    • Poštovana, Žao mi je što ste puno vremena izgubili, a nije vam postavljena dijagnoza. Jasno Vam je da Vam ja bez pregleda ne mogu pomoći,ni postaviti dijagnozu, a ni predložiti terapiju.Postoje kožne bolesti koje se javljaju samo na dlanovima i tabanima, ali prvo morate imati dijagnozu. Nemojte mazati ništa na svoju ruku, to Vam može i pogoršati stanje.Ponovo se javite dermatologu,budite uporni.