Imam 32.god. Koristim kortikosteroide lokalno zbog alergijskog ekema šaka. Od prošle nedelje imam jak bol u zglobovima prstiju, ručnog zgloba, a od pre par dana i bol u kolenima. Prsti mi na malo nižoj t kakva je sada reaguju trnjenjem, belilom do polovine. Budim se umorna, isto tako mi ponekad otiče kažiprst i palac desne ruke.
    Savet?

    Odgovoreno: 02. 12. 2008.
    • Poštovana,kortikosteroidi koje koristite u lokalnoj terapiji, ne mogu imati veze sa vašim ostalim promenama, ali promene na koži mogu biti u vezi sa promenama na zglobovima. Svakako se javite reumatologu, uradite reuma faktore, sedimentaciju, krvnu sliku i leukocitarnu formulu (za početak) a ukoliko reumatolog predloži i imunološke analize.