Poštovana,
    moja ćerka ima 4,5 godina i ima problem sa prstima na nogicama. Crvenilo, perutanje čak i i ranice. Vodila sam je kod dermatologa, a terapija je bila hidrociklin mast 7 dana 3 puta dnevno, zatim pantenol narednih 10 dana, sve je nestalo, a zatim se pojavilo ponovo posle 3 meseca, ali ova terapija više nije pomagala. Dobila je novu terapiju belogent krema 2 puta dnevno četiri dana, a zatim elocom mast samo jednom dnevno 6 dana, a dg. je eczema peduum L 23
    Šta je to, objasnite mi molim Vas.

    Odgovoreno: 02. 12. 2008.
    • Poštovana, Dijagnoza znači ekcem na stopalima i terapija koju je dobila je za tu dermatozu adekvatna. Niste napisali da li ima i neke druge promene na koži,kao i da li neko u porodici ima neke alergijske dermatoze. jer bi mi taj podatak bio značajan.Takođe bi tu trebalo obratiti pažnju na obuću i eventualno isključiti ili potvrditi kontaktni alergijski dermatitis. Zbog ponavljanja promena, uradite i mikološki pregled (pregled na gljivice).