Imam 31g, pre godinu dana počela je neka vrsta alergija urtikaria, imala sam 118 kg, smršavila sam za 10 meseci na 80 kg uz pomoć nutricioniste. Za dvije nedelje početka dijete nestala alergija, za vrjeme dijete nikada nisam imala, već 4 mjeseca završila sam dijetu i malo se ugojila 5 kg, a počela je opet alergija... Uz pomoć Flonidana nestaje.
    Da li to znači da je to nešto iz hrane? Kako da znam od čega je?

    Odgovoreno: 28. 11. 2008.
    • Poštovana, Iz Vaše priče se može zaključiti da je možda neka vrsta hrane uzrok Vašoj alergiji,mada je kod odraslih alergija na hranu ređa nego kod dece. Možete da uradite klasičan alergijski prick test na hranu (treba da ste bez promena na koži i bez lekova), ali se on radi na samo desetak alergena. Takodje se mogu uraditi takvi testovi iz krvi (određivanje specifičnih IgE na hranu), gde postoji veći broj alergena. Možda, da razmislite šta ste potpuno izbacili iz ishrane tokom dijete, pa da to probate da izbacite i sada. Nekada sami pacijenti najbolje mogu otkriti svoje alergene.