Imam Dg. Tinea antebrachii dex b 35 Koji su najadekvatniji lekovi, kako, i koliko se dugo leči ?
    Unapred hvala...
    D. Knežević

    Odgovoreno: 28. 11. 2008.
    • Poštovani, Vi imate gljivičnu infekciju na podlaktici. Ukoliko se radi o površnoj mikozi leči se samo lokalnom terapijom, otprilike 3 do 4 nedelje. Ukoliko je zahvaćen i folikul dlake, ili je infekcija dublje, onda se dodaje i sistemska terapija (tablete) i lečenje traje par nedelja duže.Istovremeno je važno i da zahvaćeni deo štitite od kontakta sa odećom , jer u suprotnom se infekcja ne može suzbiti.Odvojite i svoj pribor za ličnu higijenu (peškiri), jer to možete i preneti drugima ukoliko koriste vaše stvari.