Problem traje 4 godine, sada imam 20. Svrab na oko 3/4 tela, uši, koža glave, lice... Sve to je postalo ne izdržljivo i počelo da stvara velike probleme pre svega meni, a potom mojoj porodici, posle neuspelih lečenja kod nekoliko Niških lekara, preko raznih travara došao sam do doktora u Beogradu koji takodje nisu znali šta je u pitanu, jer su svi rezultati uredu. Ali sa ovim više ne može da se živi, čega smo svi u kući svesni, ali i bespomoćni, jedino što mi pomaže jeste kada mažem elokom, sindorm i injekcija diprophos ali samo na kratko, dok deluju...
    Zanima me, da li ima nešto jače, nešto trajno, nebitno gde i koliko košta, mislim ljudi idu na Mesec, a ja ne mogu svraba da se rešim...
    Unapred zahvalan na bilo kakvoj pomoći.

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Poštovani, Svrab je zaista težak problem i može da se javi i samo od suve kože, a može biti i znak nekih drugih bolesti. Terapija koju Vi koristite, pogotovu Diprophos nije adekvatna, jer Vam može više štetiti nego koristiti.Ukoliko su Vam svi nalazi uredni, pokušajte sa nekim od losiona za svrab koji sada postoje, kao što su Pruriced (Uriage), Pruzax, ili Sprej protiv svraba (Eucerin).