Poštovana,
    imam dječaka od dvije god. i 4 mjeseca. Prije 15 mjeseci ustanovljena je celijakija i čir na želcu, inače ima alergiju na jaje. Tokom svi pregleda niko od ljekara ne može da ustanovi od čega se djetetu javljaju crvene fleke na licu, suhe su svrbe ga i dolazi do nervoze. Isto tako javili smo se i dermatologu, nalazi testova su bili uredni. Primjetila sam da je nerovozan kad se jave fleke, da se zamara ako odem do granapa s njim, razdražljiv je, slab apetit. Krvna slika uredu.
    Kome da se dalje po Vašem mišljenju obratim. Fleke su po licu, rijetko na tijelu. Ima 11,800 kilaža visina 125.
    Hvala.

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Poštovana, Te promene po koži koje opisujete mogu biti sasvim nezavisne od detetove osnovne bolesti (Ukoliko poštujete pravila ishrane za celiakiu i za alergiju) i nemaju veze sa umorom i slabim apetitom.Ponovo se obratite dermatologu.