Imam 42 godine. Zadnjih godinu dana mi se pojavilo crvenilo, slično koprivnjači koje oivičava usta (ispod nosa i brade). Ponekad to i blago svrbi. Posle umivanje crvenilo je intenzivnije. Koristila sam razne preparate, ali ništa mi nije pomoglo.
    Molim za Vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 12. 11. 2008.
    • Poštovana, To može biti tzv.perioralni dermatitis, koji je relativno čest i rezistentan na terapiju, ali se može izlečiti. Potrebna Vam je stalna saradnja sa dermatologom, da bi se pronašla odgovarajuća terapijska opcija. Jedino Vam mogu reći da izbegavate upotrebu lokalnih kortikosteroidnih preparata.