Zbog opadanja kose otišla sam kod dermatologa, pošto sam mu rekla da mi majka ima retku kosu i da je meni oduvek slaba kosa, ali da se sada užasno proredila dao mi je dijagnozu pilfud 2%, i nešto što su mi napravili u apoteci nečitko napisano, ne mogu da Vam napišem. Dg. androgenetica alopecija. Pilfud je piše kontraindikovan u trudnoći, a imam jedno dete, ali sam planirala početkom sledeće god. trudnoću.
    Da li uopšte da počinjem sa terapijom? I šta bi još mogla da uradim od analiza - jer brinem da nije nešto drugo uzrok opadanja kose! Osećam se dobro - malo više nervoze zbog posla, menstruacije redovne!
    Unapred hvala Vam!

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Pilfud morate koristiti bar 2 do 3 meseca da bi dao efekte i možete ga koristiti do trudnoće. Možete uraditi hormone štitne žlezde, krvnu sliku i serumsko gvožđe. Uzmite i neki multivitaminski preparat, ima ih u apotekama i to specijalno za kosu (Nutrival, Pantogar i sl)