Imam gljivičnu infekciju, u pitanju je gljivica Candida, zahvatila je vaginalni deo kao i predeo kože, tj.gornji deo ledja, ramena. U lečenju koristim vaginalete Canesten 3, koristim i sodu-bikarbonu 20g pomešam sa 1l vode i time ispiram oboleli deo. Za kožu Micoseb šampon i tablete. Ipak bolest se stalno vraća, tako da je to već preraslo u hronično, recimo svakih mesec dana gljivica se vrati, tako je već skoro 18.meseci. Imate li predlog za neku "agresivniju" terapiju?
    Veliko hvala!

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Ukoliko je dijagnostikovana Candida na koži i stalno se ponavlja, možete upotrebiti Fluconal caps, na pr.(dozira doktor, naravno) Međutim, nije uobičajeno da se infekcija kože candidom ponavlja, a i mesto nije logično, candida "voli"pregibe, vlažna mesta, trenje. Takođe, Mikoseb tablete ne možete koristiti toliko dugo. Proverite dijagnozu.