Godinama imam problem sa očnim kapcima. Javlja se crvenilo oko očiju i nakon spavanja pojavljuju se bele drljice. Najčešće se crvenilo pojavljuje u zimskom periodu kada je hladno. Ne znam šta da radim, išao sam kod lekara, stavljao razne masti i kapi koje su doktori prepisivali i pomagalo je delimično, ali bi se posle nekog vremena vratilo.
    Ako je ovo hronično oboljenje možda imate neki dobar savet?

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Poštovani,
      Verovatno ste se javljali i oftalmologu i dermatologu. Nisam shvatila da li u isto vreme imate i neki konjuktivitis, ili su promene samo na koži kapaka. Uradite alergološko testiranje, prick test, možda su promene alergijske prirode, mada mi ovog trenutka ne pada na pamet alergen koji bi bio 'zimski'. Da li Vam se crvenilo pojavljuje ako ste napolju, na hladnom (postoje i alergije na hladnoću, i to se može ispitati) ?