Poštovana,
    mojoj majci koja ima 57god pre par meseci pojavile su se po butinama crvene fleke koje u svom središtu imaju kao male prištiće i koje svrbe. Nakon nekog vremena povukle su se same od sebe, da bi se nedavno opet pojavile - veće i rasprostranjenije. Kao "prvu pomoć" mazala je par dana kremom Macmiror kompleks, obzirom da krema deluje na gljivice i bakterije, i postojeće fleke su počele da se povlače, ali nove se i dalje javljaju.
    Da li je u pitanju gljivično ili bakterijsko oboljenje, i da li bi eventualno trebalo da uzima neki antibiotik/antimikotik oralno? Svesna sam da je vrlo teško dati dijagnozu bez pregleda, ali je ona trenutno u nemogućnosti da ide kod lekara.

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Poštovana, Teško da Vam na ovaj način mogu pomoći, promene koje opisujete mogu da odgovaraju večem broju dermatoza. Sumnjam da se radi o bilo kakvoj infekciji, jer su se povukle same od sebe. Ne bih da uključujete terapiju na svoju ruku, ipak pokušajte da se obratite lekaru.