Poštovana,
    nedavno sam uradila bris lica i leđa, jer su mi se pojavile bubuljice koje su bolne. Utvrđeno je da imam male količine stafilokoka. Preporučeno mi je da čistim lice i leđa jodom, a potom da nanesem stanicid mast.
    Interesuje me nešto o toj bakteriji i koliko može biti opasno.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Poštovana, Bakterije se i normalno nalaze na koži, tako da je nalaz stafilokoka nekada uobičajen i ne pravi problem. Zavisno od kliničke slike, Vi ste dobili terapiju, koristite je i ne brinite.