Poštovana,
    molim Vas za savet...imam problem sa jako obilnim znojenjem ispod pazuha i to remeti moje samopouzdanje, jer nijednog trena ne mogu da se opustim! Znojenje je toliko obilno i ni sa čim ne mogu da ga dovedem u normalu...probala sam da izbacim dezodoranse, stikove, probala Vichy kremu i ništa...znoj mi se sliva...i to mi jako smeta! Želim da ga hitno sprečim, jer mi jako smeta, pa Vas molim za savet...
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 11. 2008.
    • Poštovana, Pojačano znojenje u predelu pazuha se javlja kod nekih osoba i nepoznatog je uzroka.Kao prvi pokušaj u terapiji su antiperspiranti sa aluminijum hloridom od 20 do 25% u alkoholu (70 do 90%), koji se stavljaju 2 do 3 puta nedeljno. Može se pokušati sa jonoforezom (postoje specijalni aparati kojima radi taj predeo, ali se kod nas retko nalaze). Poslednjih godina koristi se Botox sa dosta uspeha, ali su intervencije jako skupe, a efekat traje samo nekoliko meseci.