Hvala na odgovoru...Pitanje je bilo vezano za otok kapaka...Pa da pojasnim.. Dokazana alerg. samo na polen manifestuje se kijanjem SAMO kada je u jeku cvetanje..a sada kada mi otiču kapci ne kijam, nema problem sa sinusima, tj.ne curi mi nos...itd. Operisana sam i odstranjena mi je materica, jajnici ne, zbog mioma i obilnih krvarenja, imala sam i pre operacije otok kapaka, ali blaži nego sada. Druge analize su ok...povremeno imam blage urtikarije, ali alerg. na hranu dokazanu nemam.
    Koje bih analize mogla uraditi da dođem do razloga za otok kapaka..
    Hvala Vam unapred...Pozdrav...

    Odgovoreno: 08. 11. 2008.
    • Poštovana, Po opisu ne bih rekla da su otoci alergijske prirode, ukoliko nisu vezani sa drugim simptomima alergije koje imate (kijavica, sinusi, urticaria). Hrana je redak alergen kod odraslih i retko je simptom samo otok kapaka. Ipak se javite internisti da bi Vas uputio na dodatne analize.