Imam bebu od 4 meseca, a 2 meseca ima crvenilo i ranice na guzi. Primećujem da su ranice počele da zarastaju. Za lečenje koristila sam: Daktanol, Gentamicin, Triderm, Octenisept, Sanaderm i ispiranje hipermanganom. Bakteriološki bris je u redu.
    Šta može biti uzrok i šta dalje da preuzmem?

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Pelenski dermatitis obično ne traje toliko dugo. Nekada se može produžiti kada se (najčešće) komplikuje gljivičnom infekcijom, candidom, jer njoj prija ta vlažna sredina. Pokušajte sa Canesten kremom, 2 do 3 puta dnevno ukoliko još ima svežih promena.Ako je to u sanaciji, onda samo koristite kreme za negu, u boljim kolekcijama imate i specijane kreme za ojede sa cinkom i talkom. Nemojte preterano brinuti, javlja se relativno često i nekada (kao kod Vaše bebe) ima produžen tok, ali prolazi bez posledica.