Uključujući veliki broj sitnih ožiljaka i flekica na licu, što je samo po sebi dovoljan estetski problem (čini mi se teško rešiv...), sada se pojavio još jedan, drastičniji problem sa urastanjem dlačica OBRVA. Usled toga i mehaničkog povredjivanja pincetom i iglicama, nastala je velika rana, reda veličine "hiruškog reza", duga, duboka i zahvata veliku površinu. Ono što mene brine- osim sporog procesa zarastanja ovakve rane, i eventualno velikog ožiljka, koji se, nadam se laserom može ukloniti, ili umnajiti - to je TRAJNI GUBITAK DLAKE i nemogućnost oporavka čitave polovine ukupne površine obrve. Naime, znam da postoji "trajna korektivna šminka", ali radije bih preduzela BILO ŠTA DRUGO, ako postoji ikakva šansa (nada...) da iz tog "budućeg" ožiljka ponovo porastu dlake, mada mi je rečeno da će se to jako teško dogoditi. Ne znam postoji li neka terapija- kremama, lekovima, ni da li postoji bilo koji metod koji se primenjuje za iniciranje ponovnog rasta dlake??? Konačno, shodno tome da se vrši "prsadjivanje/usadjivanje kose", postoji li slično rešenje za obrve??? Ovoga trenutka stanje izgleda zastrašujuće, koristim antibiotik Alfacet i Fibrolan mast, po preporuci lekara.
    UNAPRED HVALA NA ODGOVORU

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana,
      U ožiljnom tkivu nema folikula dlaka, pa nema ni porasta.Završite propisanu terapiju, sačekajte da rana zaraste, pa se javite dermatologu. Što se tiče transplantacije dlake, morate se konsultovati sa plastičnim hirurgom koji radi te intervencije.

Komentari na pitanje: #14161

    • Molim za informaciju gdje mogu naci fibrolan mast. Unaprijed zahvalna jozefina