Kako se utvrđuje sigurno da li je bela fleka, nastala pre otprilike tri godine, veličine 7-8 cm, u ravni kože, nepravilnog oblika, VITILIGO ILI DEPIGMENTISANI MLADEŽ? Gde da utvrdim šta je tačno i šta je tome uzrok i kako se leči?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Ukoliko ste na tom mestu imali mladež, pa je on nestao to može ostaviti fleku kakvu opisujete, jedino veličina nije uobičajena, halo nevusi su obično manjih dimenzija. Ukoliko se samo javila bela fleka moguće je da je vitiligo, ali je ipak potreban pregled za sigurnu dijagnozu.