Poštovana,
    Nedavno na leđima pojavile su mi se dvije bijele flekice, ja sam mislila da je to od grudnjaka. No, međutim kada su mi se pojavile još dvije, javila sam se ljekaru opće prakse. Rekli su mi da su to gljivice i dali mi kremu Lamisil da mažem dva mjeseca, mazala sam mijesec dana, ali fleke su mi se samo širile :(.  Dobila sam drugu kremu i da mažem dva mjeseca opet, mene interesuje da li mogu te gljivice da izazovu još neke probleme i da li mogu da skroz nestanu sa tijela?
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Imate najverovatnije Pityriasis versicolor, jako čestu dermatozu izazvanu jednom vrstom gljivica. Dosadna je, ali se leči.Lečenje traje oko mesec dana, morate biti uporni. Inače, gljivice ne izazivaju nkakve druge probleme. Nekada se boja vraća malo kasnije, tako da bih Vam preporučila pregled tzv Woodovom lampom, gde će se tačno videti gde ih ima najviše (jer fluoresciraju pod tom svetlošću) i tako se može pratiti kako terapija napreduje.