Pitao sam za savet šta treba od krema ili lekova da koristim, znam ja da ta bolest nema veze sa time što sam naveo, ali ja sam naveo sve probleme. Znači dijagnoza je Epidermolisys Bulosa Simplex (šta treba da mažem, koje lekove da pijem i da li postoji neko rešenje da bolest nestaje) - masti mi se koža na licu (šta treba da koristim) - malo opada kosa prilikom tuširanja (šta treba da koristim)
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovani,
      Za epidermolizu je potrebno samo da izbegavate pritisak svake vrste da ne dolazilo do promena, ukoliko se jave da koristite antibiotske masti ili masti za epitelizaciju. Bolest spada u nasledne bolesti, sa godinama se tegobe smanjuju, ali trajnog rešenja nema. Za masnu kožu na licu, pokušajte sa Hyseak emulzijom (Uriage), a protiv opadanja kose Alpecin C 1 šampon.