Poštovana doktorka,
    mom suprugu su se pojavije male ranice po penisu, kao da mu se sluzokoža nagrizla, inače ja imam problem sa sekretom. Poslednjih nekoliko dana pojavio mi se gust beličast sekret sa belim ugrušcima i ima ga jako puno.
    Molim Vas da mi odgovorite o čemu se radi i šta bi trebali da koristimo? Inače planiramo bebu i znam da neke vaginalete ne smeju da se koriste ako sam slučajno u drugom stanju. Sada mi je 17 dan ciklusa.
    Puno hvala!

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Moguće je da Vaš suprug ima takvu reakciju zbog sekreta koji Vi imate. Po opisu bih rekla da se radi o VI grupi, tj candidi albicans. U tom slučaju bi trebalo da se oboje lečite, ali se ipak javite Vašem ginekologu koji če jednostavnim pregledom utvrditi grupu sekreta i propisati adekvatnu terapiju oboma, tim pre što ne znate da li ste trudni.