Imam 35 god.i problem sa oticanjem kapaka.. tj.otiču mi mnogo više donji kapci i izgleda kao da imam kesice ispod očiju, ali i gornji diskretnije...To se dešava povremeno i traje po par dana..Alergiju imam na polen trave svi ostali al.testovi negativni, a ovo se dešava i kada trava ne cveta. Rezultati krvi, mokraće su uredu, a nikakvih drugih obolenja nemam...
    Šta može da bude razlog ovome i kako da rešim problem...
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Otoci kapaka mogu da budu alergijske prirode, ali i ne moraju. Ukoliko ste inače zdravi, možda treba tragati i za drugim alergenom.Nisam razumela kako Vam se manifestuje alergija na polen trave i da li se otoci smanjuju kad pijete lekove za alergiju? Da li Vaše tegobe imaju neke veze sa menstrualnim ciklusom, da li imate problema sa sinusima itd? Sve su ovo neki podaci koji su potrebni da bi se postavila tačna dijagnoza.