Poštovana,
    prilikom ginekološkog pregleda i analiza kod supruge je dijagnostikovan humani papiloma virus. Ginekolog joj je savetovao da i ja odem na pregled uz objašnjenje da postoji opasnost, u zavisnosti od otpornosti organizma, da se i kod mene pojavi papiloma virus. Od dijagnostikovanja odnos smo upražnjavali uz korišćenje kondoma. Posle oko 3 meseca kod mene se na polnom organu javlja crvenilo, blagi otok, peckanje, jak svrab. Koža i glans su crveni i osetljivi na dodir.
    Molim Vaše mišljenje da li su to simptomi papiloma virusa i šta predlažete?

    Odgovoreno: 01. 11. 2008.
    • Poštovani,
      Humani papiloma virusi izazivaju kondilome u genitalnoj regiji. Nije mi najjasnije, da li je tako kod Vaše supruge, kao ni da li se lečila, jer se to leči. Promene koje Vi opisujete nisu simptomi HPV infekcije, već simptomi balanitisa.