Poštovana,
    Interesuje me nešto više o "Reklin-Hauserovoj" bolesti. Ono što jedino znam je da je to kožno oboljenje i da se karakteriše pojavom mnogobrojnih polipa po koši celog tela.
    Molim Vas za više detalja o ovom oboljenju ili me uputite na literaturu, link ...
    Unapred zahvalna,
    SJ

    Odgovoreno: 01. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Neurofibromatoza Von Recklinghausensen ima 2 tipa . Prvi se karakteriše mnogobrojnim pigmentacijama po koži, koje su kombinovane sa različitim tumorima perifernih nerava i brojnim drugim abnormalnostima na koži, nervnom sistemu, kostima, endokrinim organima i krvnim sudovima. Drugi ima brojne neurofibrome, a često i intrakranijalne tumore. Nasleđuje se , spada u grupu fakomatoza (neurokutanih sindroma), a podatke možete skinuti sa interneta sa bilo kog velikog pretraživača.