Poštovana,
    fala za odgovorot na prethodnoto prasajne moeto drugo prasajne e dijagnozata e intertrigo podolgo vreme ja imam kako da ja lecam prethodno koristev mast ekalin no nema nekoe podobruvanje. Da li treba posebna ishrana za da se izleci i da li moze da se koristi mast solkoseril vo ovaj slucaj.
    Vi blagodaram

    Odgovoreno: 30. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Obično je intertrigo gljivične etiologije, ali bi tu trebalo da vam je pomogao Ecalin. Pokušajte sa kremom Triderm, 2 puta dnevno, 10 dana, a zatim još 10 dana Canesten crem. U isto vreme nosite bokserice, peškire menjajte svakodnevno, to se leči otprilike 3 do 4 nedelje, budite uporni. (Ne koristite Solkoseril)

Komentari na pitanje: #13939

    • Irena Ivaneza, Beograd, Arcibalda Rajsa 7/10 26. 10. 2023.

      Poštovani, molim Vas da mi pomognete. Već više od 3,5 meseca imam bol i peče me trticna regija. Poslednja dijagnoza mi je Intertrigo perianale regije. Prethodno sam imala Ulcus decubitale sacrocokcigeanalne regije I stepena. Lečeno hidrokoloidnim Granuflex oblogama. Sada je ostao ožiljak u sakralnom delu, hiperpigmentovan. U analnoj regiji i prorezu nesnosno boli, peče i crveni se cela regija. Ne mogu da sedim. Koristila sve i svašta. Ništa mi nije pomoglo. Uz redovnu 2x dnevno higijenu sam koristila: dekusens sprej, pavlović mast sudocrem, flogocid, razne antiseptike: microdacyn, octenisept, povidon jod, acidi borici 3%, zatim: neven mast, pantenol krem, babymell-D, organsko kantarion ulje, triderm krem, inoderm krem, po savetu dermatologa. Koristila bioptron lampu i Magnet terapija ta decubit u trajanju od 6 dana, 142 mT po pola sata. Prošle nedelje uradila bris kože perianalni. Izolovane bakterije i to: Streptococcus agalactiae B grupe i Staphylococcus aureus. Po AB dobila antibiotik Panklav od 1000 mg 2x dnevno, 7 dana i lokalno da mažem mast Hloramfenikol od 5% 2x dnevno u trajanju od 2 nedelje. Očajna sam. Da li treba još nešto da uradim od dijagnostike? Da li se Intertrigo perianalni može trajno da izleči? Obzirom da mi se život pretvorio u pakao. Na poslednjem pregledu kod dermatologa prepisan mi je i Elidel krem 4 nedelje, 1x dnevno uveče, još ga ne koristim. Jer u uputstvu piše da se Elidel krem koristi isključivo kod Atopijskog dermatitisa. Od sapuna Koristila još Uruage cica gel sa činom i bakom za pranje, kao i Sebamed sapun sa 5,5 ph. Da li možete da mi perdložite nešto?