Imam problem, posle uzimanja Baktrima, na glansu mi se pojavilo crvnilo i svrab (alergija). Prestao sam da uzimam Baktrim.
    Zanima me šta da radim i koliko će to crvenilo i svrab da se zadrže? Koristim Triderm mast.
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Prilično često se javlja alekrijska reakcija na Bactrim koja se zove Erythema fixum i često su kod muškaraca promene te lokalizacije. Nemojte nikada više koristiti Bactrim, jer se nekada ova reakcija može generalizovati i biti ozbiljan problem. Promene će se povući za desetak dana najviše, terapija je u redu (ali ne duže od 10 dana).