Poštovana,
    Imam 60 godina. U poslednjih par nedelja primetio sam da nakon tuširanja, prilikom brisanja unutrašnjosti pupka peškirom (pupak mi je uvučen tako da se ne vidi), na peškiru ostaje trag krvi. S obzirom da je peškir vrlo mekan, ne verujem da se radi o mehaničkoj povredi. Zbog fizičkih aktivnosti tuširam se najmanje jedan put dnevno.
    Da li mi možete reći o čemu se radi i šta treba ja treba da preduzmem po tom pitanju?
    Unapred zahvalan, s poštovanjem.

    Odgovoreno: 30. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Ne postoje neke specifične dermatoze koje se javljaju u predelu pupka. Može da se desi da je tu došlo do neke infekcije, jer je mesto pogodno. Posle tuširanja, dobro osušite taj deo kože i nekoliko dana upotrebljavajte 2 puta dnevno antibiotsku mast (Enbecin, Gentamycin, Chloramphenicol 5%). Ukoliko je problem i dalje prisutan javite se dermatologu.