Na ramenima vidljive lentiginozne promene i tri pigmetna nevusa sa lakom asimetrijom u obliku i boji. Dijagnoza - Nevi pigmentosi et dermalis. Nevus dysplasticus in obs. - D22
    Molim Vas objasnite mi o čemu se radi?
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Ne znam da li su dijagnoze postavljene klinički ili dermoskopski. U svakom slučaju potrebno je da pratite taj nevus koji je označen kao displastični, da ga štitite od UV zraka i povremeno kontrolišete kod dermatologa, i ukoliko imate mogućnosti da se radi dermoskopija na 6 meseci. Ove druge promene su potpuno bezopasne, radi se o običnim mladežima.