Poštovana,
    već godinu dve imam neke potkožne kvržice u preponama veličine graška (čak su i manje), to mi se takođe pojavljuje i po glavi. Na preponama prvim okom se ne vidi, samo se oseća prilikom dodira, dok se na glavi to može primetiti okom, ali samo pri zadubljenom gledanju, uglavnom se javlja na potiljku, s obzirim da me ne boli ni pri jačem pritisku i da je boja kože ne promenjena i da se ja odlično osećam, konstantovano je tkz. masno tkivo (lipomi). Pre nekoliko nedelja na analizama krvi primećen je povećan broj leukocita (ne toliko puno), a kao razlog konstantuju bakterije i neku lakšu prehladu koju vučem već skoro više od mesec dana, sve ostale analize su u redu. Inače, imam 19 godina i voleo bih da čujem Vaše mišljenje i savete u vezi svega ovoga?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Nije mi jasno da li se te "kvržice " pojavljuju i gube, ili ostaju. Ukoliko se radi o lipomima, oni ne mogu da se povremeno povlače i ponovo javljaju. To su benigne izrasline građene od masnog tkiva i mogu samo postepeno da rastu. Nisu opasne, uklanjaju se hirurškim putem, a i ne moraju. Samo su estetski problem. Međutim, lokalizacije koje Vi navodite su mesta gde su smeštene limfne žlezde, a one mogu da se povećavaju ili gube zavisno od mnogih faktora, a najčešće su to razne infekcije. Ukoliko Vam se promene povremeno povećavaju i smanjuju, nisu lipomi i javite se hematologu